Metzeler

1863 - Robert Friedrich Metzeler otevřel v Mnichově firmu prodávající gumu a gumové produkty. Mezi prvními výrobky Metzeleru bylo sportovní vybavení, hračky, voděodolné oblečení i chirurgické nástroje.

Po vyvinutí metody na  vícevrstvé zpracování gumy se stal Metzeler lídrem i v rozvíjejícím se leteckém průmyslu. Produkty Metzeleru se začali užívat ve vzdušných balónech i letadlech. Továrna byla během druhé světové války zcela zničena, ale okamžitě začala rekonstrukce. V následujících letech začal Metzeler kromě tradiční výroby pneumatik vyvíjet aktivity v oblasti vývoje technické gumy a na volnočasovém trhu. 1. ledna 1986 se Metzeler stal součástí Pirelli Group.

Dnes má Metzeler více než 115 let zkušeností s vývojem motocyklových pneumatik a zásobováním předních světových výrobců. Většina zaměstnanců aktivně jezdí a rozumějí tak požadavkům a očekáváním zákazníků. Tým vývojářů, testovacích jezdců i prodejců pracuje pečlivě a s velkým nasazením, aby mohli zajistit, že zákazníci Metzeleru vždy zůstanou: "always two wheels ahead".

Internetový katalog motocyklových pneumatik Metzeler naleznete na: www.moto-pneu-metzeler.cz


Informsys | WEBB Creative