AGV a DIESEL

Zakladatelem značky AGV byl pan Gino Amisano (1920 - 2009), který se narodil v italském městě Valenza. Z prvních písmen svého jména a místa narození vytvořil název AGV (Amisano-Gino-Valenza).

První motocyklová přilby AGV byla vyrobena roku 1974 z kůže. Značka AGV sehrála důležitou roli při uvádění integrálních přileb do profesionálních motocyklových závodů i do komerčního prodeje. Jezdci dříve používali JET přilby a k integrálním helmám přistupovali s nedůvěrou. AGV se ale podařil s Agostiniho pomocí průlom a začátkem sedmdesátých let byla nastartována masová produkce integrálních přileb.

Se značkou AGV je spjato mnoho legentárních jmen motocyklového sportu i závodů F1. Lze jmenovat legendy jako: Nicky Lauda, Emerson Fitipaldi, Barry Sheene, Kenny Roberts, Giacomo Agostini a v současnosti především Valentino Rosii.

Roku 2009 byl ve spolupráci s Rossim započat projekt AGV EXTREME STANDARDS, který si klade za cíl prokazatelným a měřitelným způsobem vylepšovat přilby v oblasti bezpečnosti, aerodynamiky a komfortu. Prvním výsledkem projektu bylo představení revoluční přilby AGV Pista GP, které se konalo 23. března 2012. Roku 2013 byly dle požadavků AGV Standards uvedeny na trh také přilby Corsa a GT Veloce.

Internetový katalog přileb AGV naleznete na: www.helmy-agv.cz


Informsys | WEBB Creative